Zryw kotla

Kraj: Polska

Miasto: Kotla

Informacje o klubie:

Zryw Kotla powstał w 1946r. Jego założycielem i pierwszym trenerem był przesiedlony z ziem utraconych, Józef Zapotoczny, który teren swojego pola przeznaczył na stworzenie boiska piłkarskiego. Pierwszymi barwami zespołu były czerń i biel.

Trenerami Zrywu Kotla byli m.in Bruno Zachariasiewicz, Mieczysław Jańczyk, Zbigniew Cichy.

Zryw Kotla ma bardzo wielu wychowanków, którzy zaistnieli na poziomie przynajmniej III ligi. Są to m.in Józef Orzechowski (w latach 60-tych kluczowa postać Chrobrego Głogów), Józef Chitro (grał w Zagłębiu Lubin), Tomasz Trznadel (wieloletni kapitan Chrobrego), czy do niedawna występujący w III ligowej Arce Nowa Sól Łukasz Stachów. Najwyżej, bo aż w Ekstraklasie grał Tomasz Urbaniak, występujący w Górniku Polkowice.

Największym sukcesem Zrywu Kotla było 2 miejsce w Lidze Okręgowej w sezonie 1996/1997 i 3 miejsce w Lidze Okregowej w sezonie 1992/1993 (Zryw Kotla, pod wodzą Bruna Zachariasiewicza, wystepował wtedy w "okregówce" jako beniaminek). Warto tu jednak odnotować, że do roku 1959, Zryw Kotla walczył w tej samej klasie rozgrywek co Chrobry Głogów, pokonując go z resztą 26.07.1959 wynikiem 4:2.

Barwami klubowymi Zrywu Kotla jest czerń i pomarańcz.